Toptan Sünger Yatak

Toptan Sünger Yatak

Yatak sektörü çok farklı kitlelere hitap edebilme özelliği açısından kendi içinde de farklı kollara ayrılır. Yün yatak,sünger yatak, silikon yatak gibi pek çok imalat çeşidi bulunmaktadır. Yün yataklar daha çok ev ortamlarında kullanılan ürünler olmakla birlikte; modern çağın getirmiş olduğu hızlı yaşam biçimine pek uygun olmadığı için daha çok kırsal kesimlerde kullanılmaya devam etmektedir. Çünkü yün yatakların her yıl sıcak yaz aylarında sökülmesi, içindeki yünlerin yıkanıp kurutulduktan sonra çırpılması ve tekrar yatağa doldurularak dikilmesi gibi zahmetli işleri vardır. Şehir hayatında bu tür şeyleri yapabilmek ne yazık ki mümkün değildir. Onun yerine daha pratik bir çözüm olan sünger yataklar gelmiştir. Sünger uzun ömürlü ve dayanıklı olmasının yanı sıra maliyeti de düşüktür. Dolayısıyla özellikle yatakhaneler, misafirhaneler, yurtlar ve buna benzer genel konaklama alanlarında çokça tercih edilmeye başlanmıştır.

Yataklar uyku kalitesinde önemli etkiye sahiptir. Bu nedenle sürekli gelişen teknoloji ile birlikte sünger yatak ta ilerleme kaydetmiş daha ergonomik bir yapıya kavuşmuştur. Kalınlıkları standart olmayıp, 10 santimden 30 santime varan yataklar bulunmaktadır. Boy olarak ta bebek yataklarına uygun olanlarından tutun da uzun yetişkinler için olana kadar her boyda sünger yatağa ulaşmak artık mümkün olmaktadır.

Birkaç senedir sıkça rastlanılan bir yatak türü de katlanabilen süngerlerdir. Bunlar son derece kullanışlı olmasının yanı sıra az yer kapladıkları için de çok tercih edilmektedirler. Sünger yatak profili üç parça halinde hazırlanıp yaylı dikişler ile birbirine tutturulmuştur. Böylece yatağı katlama imkanı doğmuştur. Üstelik katlama stiline göre yatağı koltuk şeklinde kullanmak ta mümkündür. Metre karesi küçük evlerde çok tercih edilen bu yataklar misafiri seven ailelerin en büyük yardımcısı olmaktadır. Örneğin kalabalık bir akraba grubunu misafir etmek için sürekli misafir yatak odası hazır etmek zorunluluğu ortadan kalkar. Çünkü katlanabilir sünger yatakları, katlanmış biçimiyle her yere rahatlıkla sığdırabilirsiniz. Açacağınız zamanda dar bir alana bile sığdırmanız mümkün olur. Şayet isterseniz; yatak iskeletli süngerleri de tercih edebilirsiniz. Yine katlanabilen özellikli olan bu yataklar; misafirler için ideal çözümler sunmaktadırlar. Ayrıca ucuz fiyatlara satılmalarından dolayı da tercih sebebidirler.

12.012 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Translate »