Toptan İşçi Yastığı

Toptan İşçi Yastığı

İŞÇİ YASTIKLARININ ÖNEMİ
İnşaat sektörü de dahil olmak üzere meydana gelen yeni iş imkânları özellikle işçi kesiminin farklı şehirlerde iş dolayısıyla kalmasını gerektirmektedir. İşçilerin kalacağı şantiye ortamında ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlanmış koğuşlar kısa süreli kalmak için ideal yerlerdir. Koğuşlarda yer alan ranza ve soyunma dolapları temel ihtiyaçtan sayılıp temin edilmek zorundadır. İş güvenliği açısından da işçilerin ihtiyaçlarının karşılanması kanunlar çerçevesinde zorunluluktur. Şantiye yönetiminin şantiye kurulumunda özen gösterdiği malzemeler toptan alındığı zaman daha uygun fiyatlara gelmektedir. İşçi yastığı toptan olarak alındığı zaman hesaplı olmaktadır. Şantiyede kalacak işçi sayısının en az 50 kişi olduğu hesap edilirse toptan alımlar daha mantıklı gelmektedir. Sadece yastık olarak değil battaniye, yorgan ve sünger gibi temel ihtiyaçlar da kişi sayısı baz alınıp temin edilmelidir.
Şantiye kurulduktan sonra gelen iş güvenliği uzmanından onay alınması gerekir. Gerekli malzemelerin temin edilmesi işin başlaması için mutlaka gerekir. Şantiye yönetiminin insaflı davranıp kaliteli malzeme alması işçilerden verim alması açısından önemlidir. İşçi yastığı toptan olarak şantiye malzemesi satan firmalarda bulunabilir. Her şehirde bu hizmeti veren firmaları bulmak mümkündür. Elyaf ve silikon olarak satılan bu yastıklarda işçi rahatlığı düşünülmesi gerekir. Silikon malzemesi doldurulan yastıklar zamanla kullanımdan kaynaklı olarak silikon birbirine girip incecik olur. Bunun dışından boyun sağlığı açısından da silikon yastıklar uygun değildir. Yazın terlettiği gibi kışın da sıcak tutmaz.
Yastıkların doldurulduğu malzemenin elyaf olması boyun sağlığı açısından da önemlidir. Silikon yastıklara göre fiyatları bir tık yukarda da olsa işçi rahatlığı son derece önemlidir. İşçilere sağlanan konaklama ve yeme hizmetleri iyi olması başarılı bir sonuç için mutlaka gerekir. İşçi yastığı toptan alım yapıldığında daha uyguna gelecektir. Sayısı artan siparişlerde fiyat otomatik olarak daha aşağı rakamlara düşebilir. Pamuklu yastık kılıfı olup birde elyaf olan yastıkları işçileriniz için tercih etmelisiniz. Yorucu bir günün ardından beden yorgunluğunun atılmasında yastık ihtiyacı son derece önemlidir. Rahat uyku çekip uykusunu alan işçilerin performansı daha yüksek olur. İşçi performansını bu gibi önemli ayrıntılar etkileyeceği için şantiye kurulumunda bunlara mutlaka dikkat edilmelidir.

1.724 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Translate »