Şantiye Yastık

Şantiye Yastık

Şantiye yastığı, çalışan işçilerin gece dinlenirken kullandıkları bir ihtiyaç malzemesidir. Çeşitli yastık tipleri mevcuttur. Yani evde kullandığımız yastıklarla şantiyede kullanılan yastıklar aynı boyutlarda değildir ve aynı malzemeler ile üretilmemiştir. Standart bir yastığın ağırlığı ortalama 1,5 kg ile 1.75 kg arasında değişmektedir. Yastıklarda kullanılan iç malzeme genellikle elyaftır. Dış kumaşı pamuklu tel kumaşlardan üretilmektedir. Üç adet yastık çeşidi vardır. Pamuk yastık, elyaf yastık, silikon yastık. Bu yastıkların ölçüleri ortalama 50×70 cm’dir. Bunlar şantiye tipi yastık çeşitleridir. Evlerde kullanılan yastıklar arasında iç malzemesi pamuk, kuş tüyü, viscon ve yün gibi malzemelerdir.
Şantiye yastığı işverenlerin çalışan personelin mesai saatleri dışında dinlenirken kullanması için aldığı bir üründür. İşçiler günün yorgunluğunu gece boyu yataklarında dinlenerek atarlar. Tabi ki sağlıklı bir uyku için yastıkta çok önemlidir. Yastık kullanılmaması boyun ağrılarına ve tutulmalara sebep olabilmektedir. Bu yüzden yastık kullanımı oldukça önemlidir. Yastığın yumuşaklığından çok ense ve boyun kısmını sarması önemlidir. Çünkü uyurken boyun ve ense kısmında boşluk olursa boyun ve kas ağrıları ortaya çıkar. Bu da tutulmalara sebep olur. Nihayetinde çalışan personelin verimliliği düşer hatta çalışamayabilir. Yastık seçiminde önemli olan insan sağlığına uygun olması ve rahatlığıdır. Birçok yastık çeşidi bulunmaktadır. Ancak hepsi boyun ve ense için rahatlatıcı etkiye sahip değildir. Şantiyelerde işçilerin kullandığı yastıklar genelde %100 pamuk ya da yünden yapılmış yastıklardır. Bu yastıklar hem sağlık açısından faydalıdır hem de fiyat olarak daha uygundur.
İşverenlerin işçilerinin dinlenmem imkânlarını sağlamak adına satın aldığı şantiye yastıkları kullanılan malzeme ve konfor olarak oldukça kalitelidir. Yastık alırken uygun fiyatlı ve konforlu olanları tercih ederiz. Eğer toplu alım yaparsanız fiyatlarda indirim de yaptırarak daha karlı olursunuz. Hem kaliteli hem de kullanışlı yastık almak istiyorsanız yün veya pamuk yastıkları tercih edebilirsiniz. Yastık fazla ağır olmamalı ayrıca gereğinden fazla sert olmamalıdır. Çünkü sert malzemeli yastıkta uyku kalitesi fazlasıyla düşmektedir. Kaliteli ve huzurlu bir uyku için pamuk ya da yün yastıkları tercih edebilirsiniz. Uykunuz ne kadar kaliteli olursa iş veriminiz o kadar artacaktır. Sağlıklı bir uyku ile günlük hayatınız normal düzeninde ilerleyecektir.

2.625 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Translate »