Şantiye Tipi Yorganlar

Şantiye Tipi Yorganlar

ŞANTİYE YORGANLARI HAKKINDA
İnşaat sektöründe meydana gelen büyük adımlar işçi kesiminin de şehir dışında çalışma imkanını beraberinde getirmiştir. İşçilerin çalışmak için gideceği şehirde hazırlanan şantiye ortamı çalışma süresi boyunca konaklayacakları yerlerdir. Şantiye genellikle koğuşlar halinde olan ve bir odada konteynır büyüklüğüne göre ranza konulan sadece yatma imkanının kişiye sunulduğu yerdir. Şantiye tipi yorganlar işçilerin geceyi üşümeden geçirmesi için ranzalarla beraber sunulan bir hizmettir. Şantiye şefinin ayarladığı bu ihtiyaçları işçiler iş bitimine kadar kullanma hakkına sahiptir. Her ranza mutlaka konulması gereken battaniye ve nevresim takımları da işçilerin en temel ihtiyaçları arasında yer alır. Bu yorganlar maliyeti açısından iş sahibine külfeti olmayan malzemedir. Oldukça uygun fiyatlara bulunacak bu malzemeler işçi sayısına göre toplu alım halinde daha da uygun fiyatlara gelebilir.
Şantiye ortamı havanın durumuna göre yaz aylarında serin kış aylarında da sıcak tutulmaya çalışılır. İşçilerin iş bitiminde rahat edeceği bu ortamın durumu son derece dikkat edilmesi gereken bir ayrıntıdır. Kış aylarında özellikle ihtiyaç duyduğumuz yorganlar üşümemenizi sağlayan en önemli ihtiyaçlarımızdandır. Şantiye tipi yorganlar genellikle elyaf ya da silikon olarak hazırlanmaktadır. Yatağınıza sereceğiniz battaniye ve yorgan ile üşümeme ihtimaliniz ortadan kalkacaktır. Bunun dışında işçilerin iş bitimine kadar kullanacağı bu malzemeler sonrasında imha edilmektedir. Yönetimin çok pahalı bir malzemeye ihtiyaç duymaması kısa dönem kullanılmasından kaynaklıdır.
Elyaf yorgan kullanırsanız eğer sizi yazın terletmez, kışın da üşütmez. Silikon yorganlar ise en son tercih edilecek malzemelerdir. Sizi kışın üşütüp, yazın terleten maddeden üretilmektedir. Sağlık açısından da elyaf daha çok tercih edilmektedir. Kısa süreli bir kullanım olacaksa da çok ucuz olan silikon değil elyaf yorgan seçilmelidir. İşçilerinizi ne kadar memnun ederseniz size göstereceği verim de bu denli iyi olur. Şantiye tipi yorganlar hafif özelliği ile de dikkat çekmektedir. Kullanırken asla rahatsız olmayacağınız bir malzemedir. İşçilerin memnun etmek için çok çaba sarf edilmesine gerek yoktur. rahat yatma imkanı ve yemek imkanı size verimli bir çalışma gösterilebilmesi için yeterlidir. Şantiye ortamında çalışacak işçinin beklentilerinin de çok yüksek olmayacağı da bilinen bir gerçektir.

1.834 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Translate »