Otel Yatakları

Otel Yatakları

OTEL YATAKLARI HAKKINDA
Bilindiği üzere uyku hayatımızın hemen hemen üçte birini kaplamaktadır. Bunun yanında uyku kalitesinin de gün geçtikçe daha çok önem kazanması, iyi uykunun temel parçalarından biri olan yatak konusundaki tercihlerimizi de önemli bir oranda etkilemiş oldu. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte özellik bakımından fazla özellikteki yatak türlerinde bir artış meydana gelmesi, yatağını yenilemek isteyen kişilerin işini güçleştirmektedir. Yatak konusu eğer kişi kendi evine alacaksa bunu kendi zevkine ve yine kendi konforuna göre bir seçim yapabilir. Ancak otel yatakları gibi başka bir yere alınacaksa, estetik görüntüsünün yanı sıra oldukça konforlu bir yapıda olması gerekmektedir. Bunun için dikkatli ve titiz bir şekilde bu konu üzerinde durmak gerekir.
Şüphesiz ki otel işletmeciliğinde en önemli olan konu, otele gelen müşterilerin otelden ayrılırken sanki bir dahaki sefere tekrar buraya gelecekmişçesine, memnun bir şekilde ayrılmasıdır. Günümüzde otelcilik hizmetlerinin üzerinde durduğu en mühim konulardan biri de misafirlerinize sağlamış olduğunuz uyku konforudur. Çünkü otel yatakları otel ile bağlantılı olan iki farklı durumdur. Eğer otelinize gelen kişi yatakları konforlu bulmaz ise bir daha oraya gelmek de istemeyecektir. Bundan dolayı otellerde yatak seçimi son derece önemlidir. Yatağın ana dolgu malzemesinin yaydan meydana geldiği, vücuda destek ve yatağa esneklik kazandırmak amacı ile çelik yay mekanizmasının kullanıldığı yataklar, yaylı ya da paket yaylı yatak olarak isimlendirilir. Bu yataklar aynı zamanda ekonomik bir yapıdadır.
Otel yatakları yaylar arasına deformasyonun önüne geçebilmek için yerleştirilen destek süngerlerinin sayısı arttıkça yatağın sertliği de buna paralel olarak artmaktadır. Yatak sert bir yapıda olduğu zaman ortopedik olmama durumu da bundan meydana gelmektedir. Paket yay sistemleri ise daha yumuşak ve esnek yapıda olan çelik yayların küçük paketler içerisine yerleştirilerek yatak içerisinde değerlendirildiği sistemi meydana getirmektedir. Vücuda tam uyum fırsatı sağlayan bu yataklar, beden üzerindeki basıncı indirgeyerek sağlıklı kan dolaşımına olanak tanır. Otel yatakları ne kadar ortopedik ve konforlu olursa, kişilerde meydana gelen boyun, bel, bacak ağrıları da otomatik olarak ortadan kalkmaktadır.

3.056 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Translate »