İşçi Battaniyeleri

İşçi Battaniyeleri

İşçi Emekçi Konforu
İnşaat işçileri ve dışarıda kalmak zorunda olan işçiler için özel olarak hazırlanmış şantiyeler bulunmaktadır. Bu şantiyelerde kalan ya da iş dolayısıyla dışarı olan işçilerin konforu düşünülmeli ve onlara evlerindeki rahatlık verilmelidir. Bu rahatlık yatak, yastık, battaniye gibi ihtiyaçlarını iyi bir şekilde yerine getirmek ile olmaktadır. İşçi battaniyesi önemli bir yer tutmaktadır. Yorucu bir günün ardından iyi bir uyku herkesin hakkıdır. Bu uykunun yanı sıra sıcaklıkta o derece önemlidir. Çünkü insan uyku da ya da uyanıkken belirli bir vücut sıcaklığını korumalı ve üstüne çıkıp ya da altına inmemelidir. Bu sıcaklık ise işçi battaniyesi ile sağlanabilir.
Evlerinden uzakta ya da belirli zamanlar içerisinde dışarıda olan işçilerin bütün ihtiyaçları düşünülmelidir. İşçi battaniyesi bunlardan biri olmaktadır. İnsan uykusunda havanın sıcaklığı belirli bir derece de dahi olsa üşür. Üşüyen vücut dinlenmemiş olur. Bu dinlenmeyen vücudun uyandığı zaman kendisini iyi hissetmesi ve iş yapabilme potansiyeli düşmektedir. İş yapabilme potansiyeli düştüğü zaman sonuca varan işler azalır ve bu durum hem çalışanı hem de iş sahibini zor duruma sokar. Bu tür olumsuz olayların önlenmesi için ufak gibi görünse dahi bu tür ihtiyaçların karşılanması gerekir. Evinden uzakta olmak zaten yeteri kadar zorken bedensel olarak da kendini iyi hissetmemek oldukça olumsuz bir etki yaratacaktır. Bu tür olumsuzları ortadan kaldırmak için battaniye konusuna önem verilmesi gerekir.
Bu konular önemsiz görülmemelidir. Çünkü ufacık bir aksilik bütün sonucu etkiyebilir. Bu işler ekip çalışması ile olduğu için bir yerde olan eksiklik bütün işi etkileyebilir. İşçi battaniyesi konusuna gereken önem verilmelidir. Battaniyeler toplu alındığı zaman fiyat konusunda daha iyi bir hal almaktadır. Alınan battaniyeler büyüklük, konfor, sıcak tutma özelliklerine sahip olup işçilerin rahat etmesi için gereken özelliklere dikkat edilmelidir. Bu konulara dikkat edildiği zaman bir aksilik olmayacak ve iş yapma potansiyeli artacaktır. Sonuçta sağlam vücutların iş yapabilme gücü daha fazladır. İş sahiplerinin işçilerine gereken önemi vermesi gerekir. Bunun bilincinde olunduğu zaman her şey yolunda gidecektir.

1.998 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Translate »