Otel Yatakları Neye Göre Seçilmelidir?

Otel Yataklarının Seçimi

Bir otelin bizi ilk cezbeden yeri her ne kadar ismi ve dış görünüşü olsa da aslında odaya ilk girdiğimizde kullanışını ilk test ettiğimiz yer odadaki yatak olur.

Bu yüzden otel yatakları konuk için en önemli unsurlardan birisidir. Bu deneyimin misafir açısından iyi olması, tekrar tercih edilme oranının artmasında kesinlikle doğrudan bağlantılıdır.

Aslında herkes için iyi bir yatak standardı da farklıdır. Otellerde bu durum biraz daha karışıktır. Oteller birçok farklı ülke, kültür ve zevklere sahip olan insanları bir arada bulundurabildiğinden, bu tercihler kişilerin zevklerine göre bile değişiklik gösterebilmektedir. Hatta kişilerin boyuna, kilosuna ve kişisel tercihlerine göre bile yatak tercihleri değişebilmektedir.

Otel Yataklarının Boyutu

“Otel yatak ölçüleri neye göre belirlenmelidir?” sorusu ise en çok merak edilenler arasında. Fakat bu sorunun cevabı biraz zordur. Çünkü her otel, hotel, pansiyon ve konaklama tesisi aslında bu ölçüleri kendi standartlarına uygun yapmakta veya satın almaktadır. Ortalama standartlarda bir çift kişilik yatağın ölçüleri 140×190 veya 140×200 civarındadır. Tabii bu yukarıda bahsettiğimiz gibi oda tipi ve odaların büyüklüğü gibi etmenler doğrultusunda mutlaka değişiklik göstermektedir. Örneğin ortalama bir insan boyuna göre daha uzun boylu bir kişinin konaklamasında ilk dikkat edeceği ve merak edeceği şey odadaki yatağın uzunludur. Aynı şekilde ortalama kilonun üzerinde olan insanlar için bu durum yatağın genişliği olarak da değişecektir. Bu yüzden konaklama tesislerinde otel yatak ölçüleri her farklı isteğe uyum sağlayabilecek şekilde seçilmelidir.

Otel Yatağı Fiyatları

Yukarıda da bolca bahsettiğim gibi aslında belli bir standart hala belirlenmiş değildir. Yatakların eni ve boyu herkesin rahat ve konforlu olabileceği şekilde belirlenmelidir. Aslında bu yüzden birçok insanın aklında ki soru şu oluyor; otel yatağı fiyatları. Aslında bu oldukça spesifik bir sorudur. Genelde büyük ve kurumsal şirket otelleri, dünyanın neresinde olursa olsun belli bir standart ve marka ile çalışıyorlar. Örneğin bazı markaların kendi web sitelerinde sertlik ve yumuşaklığa, boyutuna ve seçtiğiniz yatağın hangi otellerde kullanıldığını bile görebilirsiniz. Bu konuda bir yardıma ihtiyacınız var ise web sitemizdeki ürünlerimizi inceleyebilir detaylar için bizi araya bilirsiniz.